Çun Lajçi bëhet pishman se ka mbështetur Ramush Haradinaj, ka një kërkesë për Behgjet Pacollin

Lajçi, përmes një shkrimi të bërë në Facebook, ka kërkuar nga Pacolli të mos iu bashkangjitet kryetarit të LDK-së, Isa Mustafa, atij të AAK-së, Ramush Haradinajt dhe kreut të Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, për formimin e Qeverisë

Për më shumë, shkrimi i plotë i Çunit pa ndërhyrje:

Behgjet Pacolli

T’kam mik, e pse t’kam mik vetëm unë e di. Due me t’folë prej zemrës, jo prej frymës që infekton shpirtna, dhe nga larg dua me ndejt e me t’folë, sepse e kam me borxh, me la fajin tim per vitin 2017.
T’kujtohet mik, kur n’terasën e hotelit tand t’përqafova e t’luta si vllaun, me iu bashkangjitë Ramushit, që t’i ketë 61 vota.

Ky ishte gjynahi im atëherë! Tash po mundohna me e la tue t’lutë:
-Mos iu bashkangjit Ramushit Fatmirit e Isës!? O këta janë rrjepcit që edhe ty t’shkarkuen dikur nga presidenca! Nëse je i Marecit, ai Behgjeti që vinte i shkyem e i unët n’shkollën Normale, n’kambë, nuk i bashkangjitësh Rakiqit e Isës, se kurrë s’çohesh ma n’kambë praj Panit.

Këta thojshin për ty – pro Rus e – pro Serb, sikur tash për Albinin që po i thonë anti amerikan!
Këta kanë nisë me hangër vetvetën, se s’po i len Covidi me rrjepë Kosovën, prandaj s’po zgjidhin shokë as miq, veç qyshë ti gjuhen taxhisë!
Albini asht i duhuni, o Behgjet, n’daç ta shanë Amerika n’daç ta don Rusia
– dhe ju kurrë s’do t’i afroheni as për dije as për atdhedashuri! Harrojeni!

Related Posts